Tallinn Judo Cup 7.2.2015

Categories

Results

CG-32 (3)
1.Pihla SALONENFudoshin/FIN
2.Kristina KARPENKOBuffen-Do/EST
3.Maria TARSDo/EST
CG-36 (5)
1.Marianna STROMLahden Js/FIN
2.Nikol TSEEBOlimpik Tula/RUS
3.Sofija VLASOVAAdazu Bjss/LAT
CG-40 (3)
1.Darja MIHHAILOVAKibuvits/EST
2.Anastasija SOKIRJANSKAVZDS/LAT
3.Lotta RUOPPAChikara/FIN
CG-44 (9)
1.Eliza Marija JEVSTIGNEJEVAAdazu Bjss/LAT
2.Andra NIKAAdazu Bjss/LAT
3.Ronja MIEKKALEHTOChikara/FIN
3.Agata PALKAUks Olimp/POL
5.Jelizaveta KOROBEINIKOVAEs Põhjakotkas/EST
5.Maja KULECZKAUks Olimp/POL
7.Vilena ARSHAKJANDodze/EST
7.Nika JANKOVSKAJudo Club Lido/LAT
CG-48 (8)
1.Vineta ALKSNEAdazu Bjss/LAT
2.Keita LEITONEAdazu Bjss/LAT
3.Venla LAIHONummelan Judo/FIN
3.Enija PLAVINAVZDS/LAT
5.Terhi KINNUNENChikara/FIN
5.Annabel TIIKSAARMikata Judokool/EST
7.Meeri-Marlene KIVIMÄEKempo/EST
7.Sofiya MIDUSONMalahit/RUS
CG-52 (2)
1.Una DOLGILEVICAKyodai/LAT
2.Alina TSVETKOVADo/EST
CG-57 (3)
1.Lotta VAHEOrimattila Judo Club/FIN
2.Kristiana BABIJAKyodai/LAT
3.Marleen MIKKDodze/EST
CG-63 (1)
1.Tiia UUSITALOTikkurilan Judokat/FIN
CG+63 (1)
1.Liza GERASSIMOVAOokami/EST
CB-34 (18)
1.Patriks KALNINSJudo Club Lido/LAT
2.Denis ABRAMOVTver/RUS
3.Vladimirs ŠČERBAKOVSJelgavas Bjss/LAT
3.Pavel ZAYCHENKOEvropa/UKR
5.Antons KUZMINOVSJelgavas Bjss/LAT
5.Andrejs NAMAVIRSKyodai/LAT
7.Alexander ZATSEPILOVKse Volna/RUS
7.Nikita BUIVIDSVZDS/LAT
CB-38 (28)
1.Ivan PRUDIUSPlazma Cherkassy/UKR
2.Viljar LIPARDEs Põhjakotkas/EST
3.Egor FEDOROVMalahit/RUS
3.Taras MOKHOVProfi Judo/RUS
5.Andris ADAMOVICSKyodai/LAT
5.Andis DOLGILEVICSKyodai/LAT
7.Konrad KUMMToni Judokool Mtü/EST
7.Janis Edgars STRAUSSAdazu Bjss/LAT
CB-42 (20)
1.Andrejs SKOMOROHOVSVZDS/LAT
2.Michal KOWALCZYKRys Warszawa/POL
3.Sten-Erik KÄRBERAitado/EST
3.Valters JENERTSAdazu Bjss/LAT
5.Nikita GOLUBSJudo Club Lido/LAT
5.Kristaps BRICSKyodai/LAT
7.Rasmus MYLLYLÄTikkurilan Judokat/FIN
7.Henrik KETTUNENKokkai-Kan/FIN
CB-46 (13)
1.Vili PAJARITikkurilan Judokat/FIN
2.Leonida GRINVALDSVZDS/LAT
3.Daniels NOVACENKOVZDS/LAT
3.Ralfs MANFELDSKyodai/LAT
5.Germans GRIGORJEVSVZDS/LAT
5.Stefan TEMNIKOVBudolinn Judokool/EST
7.Laur LEEMETSToni Judokool Mtü/EST
7.Szymon RADZIUSZUks Olimp/POL
CB-50 (12)
1.Artur KANEVETSTikkurilan Judokat/FIN
2.Paul-Martin KÜNNAPUUJudo-Kan/FIN
3.Andre TUNGEROokami/EST
3.Bartosz BORZECKIRys Warszawa/POL
5.Aleksandr BATINSdiusshor/RUS
5.Mathias TRILLJÄRVToni Judokool Mtü/EST
7.Markus KARUAitado/EST
7.German MILLEREs Põhjakotkas/EST
CB-55 (8)
1.Artjoms MELIKOVSVZDS/LAT
2.Ņikita SKOROBENKOJelgavas Bjss/LAT
3.Edgars JURGENBERGSJudo Club Lido/LAT
3.Artjoms BELOUSSLiepaja/LAT
5.Artur JEROSHENKOKibuvits/EST
5.Vladimir VILKOVKibuvits/EST
7.Ats PÕLDMAAKempo/EST
7.Sander ŠAPKINKempo/EST
CB-60 (7)
1.Ņikita JAROŠEVIČSJelgavas Bjss/LAT
2.Daniel PANKOVBosko/LAT
3.Gustavs LIKANSISKyodai/LAT
3.Mikus SIPOLSKyodai/LAT
CB-66 (4)
1.Aleksis DEVIĶISJelgavas Bjss/LAT
2.Ramil LAGUNOVEs Põhjakotkas/EST
3.Robert SEPPOokami/EST
CB+66 (7)
1.Ilja DENISOVSJudo Club Lido/LAT
2.ILJA NOVIKOVRussia/RUS
3.Rodions BARINOVSZiemelblazma/LAT
3.Karl Tani PRIILINN TÜRKAitado/EST
BG-36 (4)
1.Svetlana KALUGINAMalahit/RUS
2.Pihla SALONENFudoshin/FIN
3.Nikol ZEEB{TSEEB)Olimpik Tula/RUS
BG-40 (1)
1.Darja MIHHAILOVAKibuvits/EST
BG-44 (3)
1.Darja MIHHAILOVAKibuvits/EST
2.Andra NIKAAdazu Bjss/LAT
3.Emilia HEINONENOrimattila Judo Club/FIN
BG-48 (4)
1.Kseniia SOLOVEVAIppon/RUS
2.Daira KROPEAdazu Bjss/LAT
3.Vineta ALKSNEAdazu Bjss/LAT
BG-52 (8)
1.Valeryia STSEPANTSOVASdushor/BLR
2.Veera OJURIOrimattila Judo Club/FIN
3.Anastsia NOVIKOVAMalahit/RUS
3.Arina GEORGIEVAKse Volna/RUS
5.Anastassia SAZONOVABuffen-Do/EST
5.Natalja ŠKALIKOVABuffen-Do/EST
7.Diana KAZAKOVAEs Põhjakotkas/EST
7.Maria AHMANKuressaare Ksk/EST
BG-57 (5)
1.Nika NEDVEDSKAJAEs Põhjakotkas/EST
2.Violeta SOKOREVECHADsdc Singitaj/LAT
3.Katri RAVEALAChikara/FIN
BG-63 (2)
1.Tatjana VLASOVAAdazu Bjss/LAT
2.Tiia UUSITALOTikkurilan Judokat/FIN
BG+63 (5)
1.Rozalia MARTYNOWUks Olimp/POL
2.Katrina Laura TKACENKOJudo Club Ippon/LAT
3.Darta SMILDZINAAdazu Bjss/LAT
BB-38 (6)
1.Andrejs RIZOVSAdazu Bjss/LAT
2.Aleksandrs CERNISOVSVZDS/LAT
3.Grigori MÕSKOBudolinn Judokool/EST
3.Janis Edgars STRAUSSAdazu Bjss/LAT
BB-42 (12)
1.Danila KORCHEMKINIppon/RUS
2.Denis IVANOVBosko/LAT
3.Michal KOWALCZYKRys Warszawa/POL
3.Maciej SZOTAUks Olimp/POL
5.Egert-Ervin MESSEKKempo/EST
5.Toni UUSITALOTikkurilan Judokat/FIN
7.Carl-Gustav KONTOokami/EST
7.Aleksei RÕZOVM-Dojo/EST
BB-46 (14)
1.Santeri HAKKARAINENJyväskylä Jigotai/FIN
2.Turpal DJOUKAEVHml Judoseura/FIN
3.Markus SAVIAitado/EST
3.Joni AHONENOrimattila Judo Club/FIN
5.Kristaps GULĪTISJudo Club Lido/LAT
5.Jussi HOLOPAINENTikkurilan Judokat/FIN
7.Eetu IHANAMÄKITampereen Judo/FIN
7.Mangirdas MATIUKASKumikata/LTU
BB-50 (19)
1.Jevgeni TKATSENKOBudolinn Judokool/EST
2.Juuso HANNULAKirkkonummen Judoseu/FIN
3.Vladimir TKATSENKOBudolinn Judokool/EST
3.Daniil BRAGINM-Dojo/EST
5.Bartosz BORZECKIRys Warszawa/POL
5.Deniel NURIEVDvigatel/EST
7.Jakub RADZISZEWSKIUks Olimp/POL
7.Deniss KOVALENKOBudolinn Judokool/EST
BB-55 (17)
1.Joe LIIMATAINENMeido-Kan/FIN
2.Silver KÄNNADo/EST
3.Rasmus LEPPÄLÄChikara/FIN
3.Ernestas SAGALECKumikata/LTU
5.Arturs NIGALISJudo Club Lido/LAT
5.Konstantins NOVIKOVSVZDS/LAT
7.Vjačeslavs MEĻŅIČENKOLiepaja/LAT
7.Markus TARMAVantaan Jukara/FIN
BB-60 (25)
1.Nikita PEREMISHLINKse Volna/RUS
2.Daniil MATVEEVСдюшор 1/RUS
3.Edvardas SAGALECKumikata/LTU
3.Aleksandrs LAPŠINSJelgavas Bjss/LAT
5.Rokas SADZEVICIUSKumikata/LTU
5.Ralf Stiven VIRUAitado/EST
7.Vladimir POSTOLBudolinn Judokool/EST
7.Andrejs PĻEŠIVCEVSJelgavas Bjss/LAT
BB-66 (18)
1.Ņikita FESKOVSJudo Club Lido/LAT
2.Sayd-Arbi KUBAEVTampereen Judo/FIN
3.Markus VANATOAOokami/EST
3.Dominykas SATKUSKumikata/LTU
5.Armins SVENCISJudo Club Lido/LAT
5.Bartlomiej KRYSIEKUks Olimp/POL
7.Aksels Aleksandrs LIDUMSVZDS/LAT
7.Sten-Roland LEIBENAUOokami/EST
BB-73 (8)
1.Luka NETIAHASentai Uman/UKR
2.Daņils KUĻIŠSLiepaja/LAT
3.Vadims ŠEIŅINSJudo Club Lido/LAT
3.Viktor SAFONOVDvigatel/EST
5.Alex TSEREDNITSENKOBudolinn Judokool/EST
5.Martin BODEToni Judokool Mtü/EST
7.Toms CAUNAVZDS/LAT
7.Ivan FILATOVKse Volna/RUS
BB+73 (6)
1.Simon SÜLLAAitado/EST
2.Hendrik PARIKOokami/EST
3.Roger LINDEMANTampereen Judo/FIN
3.Teet ASUMÄGIOokami/EST
AG-44 (2)
1.Darja MIHHAILOVAKibuvits/EST
2.Emma PIRIHelsingin Judosport/FIN
AG-48 (2)
1.Ines KÜTTZen/EST
2.Lisa KURVINENOrimattila Judo Club/FIN
AG-52 (3)
1.Caris Helena KAUPOokami/EST
2.Vlada STEPANOVABuffen-Do/EST
3.Veera OJURIOrimattila Judo Club/FIN
AG-57 (11)
1.Patrycja SZOTAUks Olimp/POL
2.Merlyn TÄHEZen/EST
3.Miļena RINKEVIČAJelgavas Bjss/LAT
3.Anna SCHERBAKOVASdiusshor/RUS
5.Nika NEDVEDSKAJAEs Põhjakotkas/EST
5.Kseniya KALININAKumite/RUS
7.Darja SIŅIKAJEVAJudo Club Lido/LAT
7.Katri RAVEALAChikara/FIN
AG-63 (8)
1.Viktorija VASILJEVAJudo Club Ippon/LAT
2.Darja KITELEDsdc Singitaj/LAT
3.Debora LEHTSALUDodze/EST
3.Serafima NAZAROVAAdazu Bjss/LAT
5.Darja TOKMANTSEVABuffen-Do/EST
5.Sara KÄHÄRÄOrimattila Judo Club/FIN
7.Henna VEIJALAINENOrimattila Judo Club/FIN
7.Mirel POSPELOVABudolinn Judokool/EST
AG-70 (5)
1.Viktoria MIRONOVAAfina/EST
2.Siret RÄÄMETAitado/EST
3.Britt MAISTEAitado/EST
AG+70 (3)
1.Annika KARILAIDAitado/EST
2.Darja ČERŅIKOVAJelgavas Bjss/LAT
3.Anna LEBEDEVAJudo Club Ippon/LAT
AB-50 (10)
1.Arturs Daniels RIZIJSVZDS/LAT
2.Vladimirs ROMASKINSVZDS/LAT
3.Erik PÄSLANEAfina/EST
3.Jevgeni TKATSENKOBudolinn Judokool/EST
5.Uldis NARTISSAdazu Bjss/LAT
5.Joonas AHONENOrimattila Judo Club/FIN
7.Rasmus LEINASAARKempo/EST
AB-55 (15)
1.Maksims MELIKOVSVZDS/LAT
2.Kevin RÖNKKÖOrimattila Judo Club/FIN
3.Boriss STUPKINAfina/EST
3.Sandro RAZMADZEVZDS/LAT
5.Roope KORHONENKajaanin Judokerho/FIN
5.Ricards KRUKLISVZDS/LAT
7.Gordei USATSEVDvigatel/EST
7.Tomass KRUMINSVZDS/LAT
AB-60 (17)
1.Artūrs KUŠINSMakkabi/LAT
2.Thomas RÖNKKÖOrimattila Judo Club/FIN
3.Daniils KISEĻOVSMakkabi/LAT
3.Kirils LOGANOVSKISLiepaja/LAT
5.Samuli KOSKINENHml Judoseura/FIN
5.Aleksandrs SKOMOROHVSVZDS/LAT
7.Paul SCHIFRINAitado/EST
7.Tuomas HIILAMOChikara/FIN
AB-66 (14)
1.Pärt LAASAltia/EST
2.Artjoms GALAKTIONOVSLiepaja/LAT
3.Mark POTAPOVEs Põhjakotkas/EST
3.Mark ALTOSARBudolinn Judokool/EST
5.Normunds ZAKULISKyodai/LAT
5.Aleksejs ZARUDŅEVSJudo Club Lido/LAT
7.Tomass SMOLARSKyodai/LAT
7.Sayd-Arbi KUBAEVTampereen Judo/FIN
AB-73 (13)
1.Oskari MÄKINENNummelan Judo/FIN
2.Aslanbek PUHMDodze/EST
3.Daniils SMIKOVSKISVZDS/LAT
3.Venno AUSTRINSk Taifu/EST
5.Oliver SUMBERGKempo/EST
5.Artjom POLARUSHBosko/LAT
7.Ernests AKULISJudo Club Lido/LAT
7.Viktor BELSNERBuffen-Do/EST
AB-81 (7)
1.Raimonds GRAUMANISJudo Club Lido/LAT
2.Emils GERKENSKyodai/LAT
3.Roger LINDEMANTampereen Judo/FIN
3.Ivan KULIKOVKse Volna/RUS
AB-90 (9)
1.Andrejss ZALAISKALNSVZDS/LAT
2.Adrians PUTEVICSVZDS/LAT
3.Simon SÜLLAAitado/EST
3.Kalev VILLEMAitado/EST
5.Aleks ISTSHENKOKibuvits/EST
5.Anton TŠERNÕŠOVDodze/EST
7.Arturs ROZENTALSJelgavas Bjss/LAT
7.Ņikita TERNOVIKSLiepaja/LAT
AB+90 (3)
1.Sergey RUMJANCEVBosko/LAT
2.Tarmo Eric TORBEKZen/EST
3.Hans PEEDOZen/EST