Tallinn Judo Cup 15.2.2014 Tallinn

Categories

Results

CG-32 (9)
1.GUSEINOVA AlinaTURBOSTROITEL/RUS
2.SALONEN PihlaFudoshin/FIN
3.NAZAROVA AleksandraPierigas BJSS/LAT
3.KALUGINA SvetlanaMalahit/RUS
5.YAKOVLEVA DariaMurmansk region/RUS
5.GRAUMANE EvelinaJudo Club LIDO/LAT
7.SALASMAA RonjaCHIKARA/FIN
7.TSEEB NikolOka-Alva/RUS
CG-36 (9)
1.MIHHAILOVA DarjaKIBUVITS/EST
2.JANKOVSKA NikaJudo Club LIDO/LAT
3.SOKIRJANSKA AnastasijaV.Zelonija dzudo sko/LAT
3.MIEKKALEHTO RonjaCHIKARA/FIN
5.CERA PaulaKYODAI/LAT
5.VLASOVA SofijaPierigas BJSS/LAT
7.JEWATEIU JenoskajaJudo Club LIDO/LAT
7.BALATKHANOVA HedaMeido-Kan/FIN
CG-40 (9)
1.KURCHENKO IuliiaCherkasy/UKR
2.MEDUSON SofyaMalahit/RUS
3.NIKA AndraPierigas BJSS/LAT
3.SHADRINA VitaliaRosich/RUS
5.BALATKHANOVA EnisaMeido-Kan/FIN
5.HEINONEN EmiliaOrimattila Judo Club/FIN
7.VAICIUNAITE MigleRENA/LIT
7.HOOGAND LiinaKuressaare KSK/EST
CG-44 (5)
1.ALKSNE VinetaPierigas BJSS/LAT
2.SOLOVEVA KsenijaRosich/RUS
3.BAGIROVA MariaOlimpiyskie Nadejdy/RUS
CG-48 (6)
1.DOLGILEVICA UnaKYODAI/LAT
2.GEORGIEVA ArinaKSE VOLNA/RUS
3.NOVIKOVA AnastasiyaMalahit/RUS
3.SUNEPA KitijaKYODAI/LAT
5.VAHE LottaOrimattila Judo Club/FIN
5.MIKK MarleenAudentese Spordiklub/EST
CG-57 (4)
1.BABIJA KristianaKYODAI/LAT
2.RAVEALA KatriCHIKARA/FIN
3.SHIROKOVA OlgaAdmiralteets/RUS
CG+63 (3)
1.SMILDZINA DartaPierigas BJSS/LAT
2.UUSITALO TiiaTikkurilan Judokat/FIN
3.SHIROKOVA ValeriaAdmiralteets/RUS
CB-34 (46)
1.PEDDER OlegMalahit/RUS
2.MÕSKO GrigoriBudolinn/EST
3.PRUDIUS IvanCherkasy/UKR
3.FEDOROV ArtemOlimpiyskie Nadejdy/RUS
5.LIPARD ViljardPõhjakotkas/EST
5.RIZOVS AndrejsPierigas BJSS/LAT
7.KVASNINS ArtjomsSpars/LAT
7.STRAUSS JanisPierigas BJSS/LAT
CB-38 (43)
1.KORTSJOMKIN DanilaIPPON/RUS
2.GOLUBS NikitaJudo Club LIDO/LAT
3.JUZEFOVICS AntonijsJudo Club LIDO/LAT
3.OBODOVSKYI GlibCherkasy/UKR
5.KHAZIEV ArturCHIKARA/FIN
5.SKOMOROHOVS AndrejsV.Zelonija dzudo sko/LAT
7.STRZELCZYK MikolajRys Warszawa/POL
7.KIOPS ErnestsV.Zelonija dzudo sko/LAT
CB-42 (41)
1.TCOTCKHALASHVILI MaksimOlimpiyskie Nadejdy/RUS
2.GRINVALDS LeonidsV.Zelonija dzudo sko/LAT
3.MENSHIKOV DaniilMalahit/RUS
3.VADIM ZaharovCFK/RUS
5.OLENEV MikhailMalahit/RUS
5.NOVACENKO DanielsV.Zelonija dzudo sko/LAT
7.VISNAUSKS ArtursSpars/LAT
7.HOLOPAINEN JussiTikkurilan Judokat/FIN
CB-46 (27)
1.MELIKOVS ArtjomsV.Zelonija dzudo sko/LAT
2.KANEVETS ArturTikkurilan Judokat/FIN
3.AKMENTINS EmilsSpars/LAT
3.LIIMATAINEN JoeMeido-Kan/FIN
5.TIMOFEEV SergeiRosich/RUS
5.KOUROV DenisTURBOSTROITEL/RUS
7.KOIVISTO KonstaMeido-Kan/FIN
7.IURCHENKO DmitriiJunost/RUS
CB-50 (23)
1.GUKOVS VladislavsMakkabi/LAT
2.GORBUNOV IgorKSE VOLNA/RUS
3.NOVIKOVS KonstantinsV.Zelonija dzudo sko/LAT
3.KÄNNA SilverTartu Do/EST
5.PETROV AntonTURBOSTROITEL/RUS
5.MESHKOV YanKSE VOLNA/RUS
7.PLOOM AlbertOokami/EST
7.ERGIN ViktorOlimpiyskie Nadejdy/RUS
CB-55 (13)
1.RUSTAM AliievCherkasy/UKR
2.IVASCENKO AleksijsJudo Club LIDO/LAT
3.BURDZIBALJANS AleksandrsV.Zelonija dzudo sko/LAT
3.STEPANOV NIKITASCGUN/RUS
5.BADRUTDINOV ArslanMurmansk region/RUS
5.AGABIAN SamvelOlimpiyskie Nadejdy/RUS
7.HALLIK Christopher MarcusKuressaare KSK/EST
7.LAURIMÄE KenarKempo/EST
CB-60 (11)
1.GORBUNOV AleksandrKSE VOLNA/RUS
2.ZIMIN MikhailSDUSSHOR N1/RUS
3.LOGINOV RomanOlimpiyskie Nadejdy/RUS
3.MOVSISJAN ArmenAudentese Spordiklub/EST
5.DORONKIN MaksimKASKAD/RUS
5.SHAITAN SergeiRosich/RUS
7.LAGUNOV RamilPõhjakotkas/EST
7.TOKMANCEVS SergejsV.Zelonija dzudo sko/LAT
CB-66 (12)
1.VANATOA MarkusOokami/EST
2.ESTO JannoViru Judo/EST
3.TIRMANIS KristensSpars/LAT
3.VIBORNOV NikitaMalahit/RUS
5.BODE MartinToni Judokool MTÜ/EST
5.KALLIONIEMI KostiNokian Judo/FIN
7.VÄINSAR MattiasAitado/EST
7.MIKHALENKO VladislavTURBOSTROITEL/RUS
CB+66 (6)
1.PASHAEV TimurStockholms judoklubb/SWE
2.PRIILINN-TÜRK Karl TaniAitado/EST
3.RAHNEL MartinBudolinn/EST
3.ASUMÄGI TeetOokami/EST
5.POGOSJAN DavidAudentese Spordiklub/EST
5.GERKE ValdemarsPierigas BJSS/LAT
BG-40 (3)
1.KÜTT InesSK Zen/EST
2.NIKA AndraPierigas BJSS/LAT
3.HUOVINEN NooraKempo/EST
BG-44 (8)
1.SALASMAA JasmiCHIKARA/FIN
2.JÄRVE Äli AgnesSK Taifu/EST
3.ALKSNE VinetaPierigas BJSS/LAT
3.ALBEKOVA VeronikaRosich/RUS
5.PIRI EmmaHelsingin JudoSport/FIN
5.KROPE DairaPierigas BJSS/LAT
7.ŠKALIKOVA NataljaBuffen-do/EST
7.BAGIROVA MariaOlimpiyskie Nadejdy/RUS
BG-48 (3)
1.STEPANOVA VladaBuffen-do/EST
2.OJURI VeeraOrimattila Judo Club/FIN
3.GALAGAN DaryaOlimpiyskie Nadejdy/RUS
BG-52 (3)
1.SHTEFAN EvgeniiaRosich/RUS
2.LIPARD ViivikaPõhjakotkas/EST
3.RAVEALA KatriCHIKARA/FIN
BG-57 (6)
1.LEHTSALU DeboraAudentese Spordiklub/EST
2.KUJANSUU ElviiraFudoshin/FIN
3.RINKEVICA MilenaDzudo klubs Mitava/LAT
3.NEDVEDSKAJA NikaPõhjakotkas/EST
5.KUOSA Tiia-MariaTampereen Judo/FIN
BG-63 (8)
1.RÄÄMET SiretAitado/EST
2.YAKUBOVA RenataBUDO/RUS
3.VLASOVA TatjanaPierigas BJSS/LAT
3.SIMSON KristinaBuffen-do/EST
5.TOKMANTSEVA DarjaBuffen-do/EST
5.OLIHVER MargaritaIPPON/RUS
7.IGNATYEVA LianaJunost/RUS
7.LEBEDEVA AnnaJudo Club LIDO/LAT
BG+63 (4)
1.KARILAID AnnikaAitado/EST
2.LUTSAR MerilinAitado/EST
3.BASAKOVA ElizavetaPetergoff/RUS
BB-38 (9)
1.AHONEN JoniOrimattila Judo Club/FIN
2.PASHAYEV HeydarNacka JK/SWE
3.LARSSON MiljonhStockholms judoklubb/SWE
3.BELOV IvanOlimpiyskie Nadejdy/RUS
5.MATTSSON PelleStockholms judoklubb/SWE
5.UUSITALO ToniTikkurilan Judokat/FIN
7.BOGACHEV StanislavRosich/RUS
7.WENNERLAND SeanUpplands Väsby Judok/SWE
BB-42 (14)
1.BASHAROV EvgeniiKIBUVITS/EST
2.AKHMETOV RifatMalahit/RUS
3.NIKITA DemidovCFK/RUS
3.PASHAYEV PashaNacka JK/SWE
5.AHONEN JoonasOrimattila Judo Club/FIN
5.BOROK MichailBUDO/RUS
7.SAVI MarkusAitado/EST
7.SAMIGOV AidarAK BARS/RUS
BB-46 (22)
1.RAZMADZE SandroV.Zelonija dzudo sko/LAT
2.BUMEISTERS RaimondsSpars/LAT
3.SAGALEC ErnestasKUMIKATA/LIT
3.RAPOPORTS MihailsV.Zelonija dzudo sko/LAT
5.SAKSONS EmilsDzudo klubs Mitava/LAT
5.RIZIJS Arturs DanielsV.Zelonija dzudo sko/LAT
7.KORHONEN RoopeKajaanin JK/FIN
7.KANEVETS RainerTikkurilan Judokat/FIN
BB-50 (28)
1.MATVEEV DaniilSDUSSHOR N1/RUS
2.KRUKLIS RicardsV.Zelonija dzudo sko/LAT
3.ZAITAU IliaMGUOR/BEL
3.ROMASHOV VladimirKSE VOLNA/RUS
5.NEEVE HenriVõru Judoklubi REI/EST
5.DIAKONOV IvanTURBOSTROITEL/RUS
7.MELIKOVS MaksimsV.Zelonija dzudo sko/LAT
7.HARUTJUNJAN ZograbV.Zelonija dzudo sko/LAT
BB-55 (31)
1.POPOV JakovBudolinn/EST
2.RÖNKKÖ ThomasOrimattila Judo Club/FIN
3.KOSTITCYN IuriiKSE VOLNA/RUS
3.SAGALEC EdvardasKUMIKATA/LIT
5.MARKANS MareksPierigas BJSS/LAT
5.VIRU Ralf-StivenAitado/EST
7.JELINSKIS MaksimsDzudo klubs Mitava/LAT
7.KUBAEV Sayd-ArbiTampereen Judo/FIN
BB-60 (24)
1.ALTOSAR MarkBudolinn/EST
2.GLEB BataevKASKAD/RUS
3.OLIN ValtteriBodonos/FIN
3.TALOV SergeyMalahit/RUS
5.MAKAROV IgorBuffen-do/EST
5.SMOLARS TomassKYODAI/LAT
7.ABUBAKAROV IljasTartu Do/EST
7.GOLOSHCHUK OstapBudolinn/EST
BB-66 (21)
1.MÄKINEN OskariNummelan Judo/FIN
2.MEDVEDEV VladislavAlbatros/RUS
3.DRJANIGINS AleksandrsV.Zelonija dzudo sko/LAT
3.VÄIKO RaitKempo/EST
5.LESTSENKO KlimentiPõhjakotkas/EST
5.TURBINS NikitaV.Zelonija dzudo sko/LAT
7.AGASHIN DmitriiRosich/RUS
7.DROZDOV PavelKSE VOLNA/RUS
BB-73 (15)
1.SMIKOVSKIS DaniilsV.Zelonija dzudo sko/LAT
2.KULIKOV IvanKSE VOLNA/RUS
3.ZAKHAROV ViacheslavAlbatros/RUS
3.NEDOBEZHKIN IgorCOMBAT JUDO CLUB/RUS
5.GERKENS EmilsKYODAI/LAT
5.KOSHELEV EgorKSE VOLNA/RUS
7.BASHKIROV DaniilOlimpiyskie Nadejdy/RUS
7.MALININ AleksandrBudolinn/EST
BB+73 (16)
1.GONCHAROV EgorKSE VOLNA/RUS
2.ISTSENKO AleksKIBUVITS/EST
3.PERTEL Ralf MarkusOokami/EST
3.TORBEK Tarmo-EricSK Zen/EST
5.TSEBURAHHOV IljaM-Dojo/EST
5.VOLL JoosepSK Taifu/EST
7.DZASOKHOV DenisVityaz/RUS
7.FILIPPOV IndrekBudolinn/EST
AG-44 (4)
1.SALASMAA JasmiCHIKARA/FIN
2.MIKELSONE Dinija AijaKYODAI/LAT
3.KÜTT InesSK Zen/EST
AG-48 (1)
1.STEPANOVA VladaBuffen-do/EST
AG-52 (3)
1.KAUP Caris HelenaOokami/EST
2.BEĶERE KarinaSALDUS/LAT
3.LIPARD ViivikaPõhjakotkas/EST
AG-57 (5)
1.KANERVA EmiliaKirkkonummen Judoseu/FIN
2.ZUBKO JekaterinaJudo Club LIDO/LAT
3.LEHTSALU DeboraAudentese Spordiklub/EST
AG-63 (7)
1.VASILJEVA ViktorijaJudo Club LIDO/LAT
2.RYMAR TatyanaBUDO/RUS
3.TOKMANTSEVA DarjaBuffen-do/EST
3.MAISTE BrittAitado/EST
5.SAALISTE MariaSamurai/EST
5.LEBEDEVA AnnaJudo Club LIDO/LAT
7.LAHESALU Pille-RiinSK Taifu/EST
AG-70 (4)
1.NEMANYTE MigleRENA/LIT
2.VAKARCHUK ValeriaMGUOR/BEL
3.MIETTINEN ClaudiaMeido-Kan/FIN
AB-50 (5)
1.PESNIA AndreiMGUOR/BEL
2.TIHONRAVOVS DmitrijsSpars/LAT
3.RISKA KristerKohila/EST
AB-55 (5)
1.RASHKIN ArtemMurmansk region/RUS
2.MURYKSIN MikhailKSE VOLNA/RUS
3.POPOV JakovBudolinn/EST
AB-60 (10)
1.RAJANIEMI JyriNummelan Judo/FIN
2.ALTOSAR MarkBudolinn/EST
3.GOLOSHCHUK OstapBudolinn/EST
3.ŠKALIKOV MaksimBuffen-do/EST
5.IVANOV SergeyBUDO/RUS
5.PUUSEPP SvenOokami/EST
7.SOONISTE BrettTartu Do/EST
7.OLIN ValtteriBodonos/FIN
AB-66 (13)
1.LAAS PärtAltia/EST
2.SULG ReneVõru Judoklubi REI/EST
3.BELIAHOU AntonMGUOR/BEL
3.POTAPOV MarkPõhjakotkas/EST
5.AUSTRIN VennoSK Taifu/EST
5.ROOTALU MattiasOokami/EST
7.POGOSJAN Arman PaulOokami/EST
7.GULUTA ViktorKSE VOLNA/RUS
AB-73 (6)
1.PUHM ASLANBEKDodce/EST
2.SALAMON DanielRys Warszawa/POL
3.GERKENS EMILSKYODAI/LAT
3.LUKASEVICS VitalijsSpars/LAT
5.MILLEND Markkus OlafOokami/EST
5.KARPUHIN KirilJudo Club LIDO/LAT
AB-81 (4)
1.DURAN GermanPõhjakotkas/EST
2.PONSI SamiCHIKARA/FIN
3.KANAPINSKAS PauliusRENA/LIT
AB-90 (6)
1.ASTUDNEV Joan-MartinAitado/EST
2.ZALETOV IvanKSE VOLNA/RUS
3.DANILOV KirillRosich/RUS
3.TŠERNÕŠEV AntonAudentese Spordiklub/EST
5.PEEDO HansSK Zen/EST
5.IMALA Otto KristerOokami/EST
AB+90 (5)
1.KARRO TanelAudentese Spordiklub/EST
2.TSEBURAHHOV IljaM-Dojo/EST
3.MÕTUS Jan MarcusSK Zen/EST